Категория: Наши исследования

В.Кардашинський метеорит

Міжнародне науково-дослідницьке об’єднання «Космопоиск» досліджує таємниці Космосу та Землі, властивості простору і часу, різні малодосліджені та таємничі явища. Одним із таких цікавих явищ є падіння метеоритів, за рахунок яких маса Землі щорічно збільшується на багато тисяч тон. Проте більшість з них падає в океани, ліси та інші ненаселені території. Тим цікавіші випадки падіння небесних каменів поблизу населених пунктів, де їх можуть побачити очевидці та швидко визначити місце падіння і, по можливості, знайти сам метеорит.

 

 Недавно співробітник групи «Херсон-Космопоиск» Олександр Дзісь отримав інформацію, що в селі Велика Кардашинка впав метеорит. І навіть про це є інформація в Інтернеті. (http://ksza.ks.ua/news/v-kardashinke-upal-meteorit.html ,

а ще  http://khersonline.net/novosti/proisshestviya/13325-meteoritnyy-perepolov-v-kardashinke.html).

 Ми вирішили перевірити це повідомлення і 15.06.2013р. поїхали у В.Кардашинку невеликою експедицією у складі керівника групи  «Херсон-Космопоиск» Н.Девятаєвої, співробітника О.Ісайченко та кореспондента газети «Голопристанський вісник» О.Стешенко.

 Після опитування місцевих жителів ми дізналися, що метеорит впав ще в листопаді 2012року. Очевидцем падіння був Володимир Марухненко, який розповів наступне:

 В 20-их числах минулого листопада біля 21 год. він йшов по вулиці і раптом на абсолютно ясному небі побачив політ вогняного об’єкту розміром « з копицю сіна чи легковий автомобіль», за яким тягнувся невеликий вогняний слід. Об’єкт летів у напрямку з південного сходу на північний захід з досить значною швидкістю, круто до поверхні землі, десь 70 – 800. Все спостереження тривало біля 30с. Свідок чекав вибуху, але його не було, також він не почув і дрижання землі, хоча місце падіння було десь за півкілометра до спостерігача. Отже, сила удару та маса метеорита при падінні не були великими, крім того, удар був пом’якшений піском, на який упав об’єкт.

  Про своє спостереження В.Марухненко розповів наступного дня всім знайомим. Через кілька днів він виявив, що біля місця падіння збирається місцева дітвора, тому написав заяву про побачене явище в сільраду, побоюючись, що місце падіння може бути чимось небезпечним для здоров’я оточуючих. У наступні дні зацікавлені селяни навідувались до утвореної вирви, адже до найближчих хат від неї десь метрів 150 – 200. Глибина вирви – до 2м, її діаметр – до 4м. Всі були здивовані формою вирви – конусовидною, навколо неї по периметру насипаний характерний невеликий вал з піску, який утворюється після вибуху та викидання нагору ґрунту. Цей вал добре видно і зараз, а в перші дні після утворення очевидці були здивовані кольором піску, що утворював вал – сліпучо білим, сяючим, «з зірочками», такого кольору піску вони ніколи не бачили, хоча живуть у зоні піщаної напівпустелі Олешківські Піски. Пізніше, після дощів, цей пісок став звичайного жовтого кольору. А ще після падіння у ямі довго стояла вода, дуже чиста, ще і зараз дно ями явно темнішого кольору, ніж її верх. На глибині біля 2м під піском навколо села залягає глина, неглибоко є і вода, місцеві жителі беруть і пісок, і глину для будівельних потреб, тому поряд є ще ями, але в них звичайна форма, видно, що вони були викопані лопатами чи ковшем, води та її слідів в цих ямах не спостерігається. Коли вода з вирви вже зникла, хтось кинув на її дно шматок цеглини, щоб побачити, «що буде». Дно при цьому заколихалося, як холодець, отже, під дном пісок і глина ще довго були просякнуті водою. При роботі членів експедиції навколо місця падіння методом біолокації рамки показали наявність певних аномалій.

  Стосовно розкопок вирви якимись дослідниками, про яких говорили О.Дзісю та написано в Інтернеті, то ніяких слідів таких розкопок нами не виявлено, стіни вирви незаймані. Можливо,  метеорит був з космічного льоду, таке буває, хоч і не часто, це пояснює і відсутність відчутного вибуху, і наявність води у вирві.

  Явище падіння метеоритів дуже цікаве для науки, тому, якщо Вам пощастило його побачити чи почути про нього, а також про якісь інші незвичайні та дивні явища, просимо в інтересах науки повідомити про це в редакцію нашої газети.

Н.Девятаєва.